Sari la conținut
Română: Schimbă limba

Cum judeci un pont8 min de citit

De ce rata de succes la tipsteri induce în eroare (și ce să verifici în loc)

Rata de succes a unui tipster e procentul de ponturi câștigătoare și, singură, nu-ți spune aproape nimic. Profitul depinde de rata de succes și de cote împreună: îți trebuie 80% ponturi câștigătoare ca să ieși pe zero la cota 1.25, dar numai 33,3% la 3.00. Judecă un istoric după yield (profit împărțit la totalul mizelor), pe câteva sute de pariuri.

THDe Publicat Ultima verificare

Această pagină a fost tradusă automat din engleză și așteaptă verificarea unui vorbitor nativ.

Pe scurt

  1. Rata de succes fără cota medie e o jumătate de cifră. Pragul de rentabilitate este 1 ÷ cota zecimală.
  2. Un tipster cu 80% la cota medie 1.20 pierde bani. Unul cu 38% la cota 3.00 face bani.
  3. Yieldul (profit ÷ total mizat) e cifra care îmbină „câștigă des” cu „câștigă destul”.
  4. Eșantioanele mici mint. Pe 100 de pariuri, norocul singur poate muta rata de succes cu vreo zece puncte procentuale în sus sau în jos.
  5. O rată de succes mare, de reclamă, se fabrică ușor cu cote mici, istorice selective sau bilete combinate numărate selecție cu selecție.

„Rată de succes 87%!” e cea mai populară propoziție din marketingul de pariuri și cea mai puțin utilă. Rata de succes la tipsteri, adică procentul de ponturi care ies, e prima cifră la care se uită lumea și cea mai ușor de făcut să arate bine. Nu zic că e mereu o minciună. Zic că e o jumătate de cifră, iar în jumătatea care lipsește stau banii.

Iată ce lasă pe dinafară rata de succes, singurul tabel care repară asta și la ce m-aș uita eu în loc.

Ce îți spune și ce nu îți spune rata de succes a unui tipster

Rata de succes (hit rate, win rate sau strike rate, în engleză) e simplă: pariuri câștigate împărțit la totalul pariurilor. Șaizeci de ponturi câștigătoare din 100 înseamnă 60%.

Ce îți spune: cât de des ai fi încasat.

Ce nu îți spune:

  • La ce cotă. Să câștigi 60% la cota 1.50 și să câștigi 60% la cota 2.00 sunt două lumi diferite.
  • Cu ce mize. Un istoric poate ascunde o pierdere de 10 unități printre multe câștiguri de câte o unitate.
  • Pe câte pariuri. Șaizeci la sută din 20 de ponturi e în mare parte noroc.
  • Dacă lista e completă. Pierderile șterse fac minuni pentru un procent.

Primul punct contează cel mai mult, așa că începem cu el.

Pragul de rentabilitate pentru fiecare cotă

Fiecare cotă are un prag de rentabilitate: partea din pariuri pe care trebuie s-o câștigi doar ca să rămâi cu cât ai pornit. E unu împărțit la cota zecimală. Dacă ai de-a face cu cote fracționare sau americane, trece-le întâi prin convertorul de cote sau citește cum funcționează cotele la pariuri.

Cotă zecimală Americană Prag de rentabilitate Cu alte cuvinte
1.10 −1000 90,9% Pierzi mai mult de 1 din 11 și ești pe minus
1.25 −400 80,0% 4 câștigate din 5 înseamnă doar pe zero
1.50 −200 66,7% Îți trebuie 2 din 3
1.80 −125 55,6%
1.91 −110 52,4% Cota clasică la handicap în SUA
2.00 +100 50,0% Șanse egale
2.50 +150 40,0%
3.00 +200 33,3% 1 din 3 e de ajuns
5.00 +400 20,0%
10.00 +900 10,0% 9 pierdute din 10 înseamnă pe zero

Acum pune orice rată de succes din reclame lângă tabelul ăsta. „80% ponturi câștigătoare” la cota medie 1.25 e un tipster care ți-a adus fix nimic. La 1.20, aceiași 80% înseamnă o pierdere constantă.

Iar un tipster care nimerește 30% la cota medie 4.00 (prag 25%) se descurcă foarte bine, deși să-l urmezi înseamnă să pierzi șapte pariuri din zece, ceea ce e greu de suportat. Exact din cauza asta marketingul preferă primul fel de tipster celui de-al doilea.

Trei tipsteri, câte 100 de pariuri

Să trecem la concret. Trei tipsteri imaginari, fiecare cu 100 de ponturi a câte o unitate pe pariu:

Tipster A Tipster B Tipster C
Stil Favorite clare Outsideri și egaluri Handicapuri și total goluri
Cotă medie 1.20 3.00 1.91
Rată de succes 80% 38% 55%
Prag de rentabilitate 83,3% 33,3% 52,4%
Câștiguri 80 × 0,20 = +16,0 38 × 2,00 = +76,0 55 × 0,91 = +50,05
Pierderi 20 × 1 = −20,0 62 × 1 = −62,0 45 × 1 = −45,0
Profit −4,0 unități +14,0 unități +5,05 unități
Yield −4,0% +14,0% +5,05%

Tipsterul „cel mai slab” după rata de succes a făcut cei mai mulți bani. „Cel mai bun” a pierdut bani deși a avut dreptate de patru ori din cinci. Dacă ții minte un singur tabel din ghidul ăsta, ăsta să fie.

O rezervă, ca să nu-l laud prea tare pe B: 100 de pariuri la cota 3.00 sunt un eșantion mic, iar o bună parte din acel +14 poate fi noroc. Ajungem și acolo.

Rată de succes, ROI și yield

Termenii se folosesc cam la nimereală, așa că iată varianta pe înțeles.

Indicator Formulă La ce răspunde Punct slab
Rată de succes pariuri câștigate ÷ total pariuri Cât de des ies ponturile? Ignoră complet cotele
Profit încasări − mize, în unități Cât s-a câștigat? Depinde de cât de mare e o „unitate” și de câte pariuri au fost
Yield profit ÷ suma totală mizată Cât s-a câștigat la fiecare unitate riscată? Instabil pe eșantioane mici
ROI de obicei identic cu yieldul; uneori profit ÷ bankroll inițial Depinde de definiție Întreabă ce definiție se folosește

Yieldul e reperul de care să te ții, pentru că include și cât de des câștigă pariurile, și la ce cotă. Un yield de +5% înseamnă că, la fiecare 100 de unități mizate, 5 s-au întors ca profit.

Când un serviciu îți flutură un „ROI”, verifică ce e la numitor. „ROI 300%” înseamnă adesea profit raportat la un bankroll inițial mic, după un număr foarte mare de pariuri, ceea ce sună mult mai impresionant decât yieldul de 3% care poate fi în realitate.

Mărimea eșantionului: cât din istoric e noroc?

Chiar și o rată de succes cinstită oscilează. Dă de 100 de ori cu un ban corect și n-o să iasă fix 50 de capete. Cu istoricele de pariuri e la fel, iar oscilația e mai mare decât se așteaptă lumea.

Tabelul de mai jos arată intervalul pe care l-ai vedea de regulă, de 19 ori din 20, la cineva cu o rată reală de succes de 50%:

Număr de pariuri Interval tipic al ratei de succes observate Abatere
50 36% – 64% ± 14 puncte
100 40% – 60% ± 10 puncte
500 45,6% – 54,4% ± 4,4 puncte
1.000 46,9% – 53,1% ± 3,1 puncte
2.500 48% – 52% ± 2 puncte

Mai citește o dată rândul al doilea. Ia o mulțime de tipsteri fără pic de pricepere, care dau ponturi la cota 2.00, și cam unul din cincisprezece va afișa pe 100 de pariuri o rată de succes de 58% sau mai bună. Adică un yield de +16%, o captură de ecran și un canal de Telegram cu plată. Între timp, diferența dintre un parior cu adevărat bun (să zicem 54% la cota 1.91) și unul care iese pe zero (52,4%) e sub două puncte, pe care nu le poți vedea în mod credibil până nu ajungi la mii de pariuri.

Cotele mari înrăutățesc lucrurile, nu le îmbunătățesc. La cota 5.00, câștigurile sunt rare și fiecare mută mult linia profitului, așa că istoricele oscilează puternic. Tot de asta contează atât de mult gestionarea bankroll-ului: chiar și avantajele reale vin la pachet cu serii lungi de pierderi.

Cum se umflă ratele de succes

Fără ca cineva să mintă în sens strict, un procent de câștig poate fi cosmetizat în mai multe feluri.

  1. Doar cote mici. Dai ponturi la cota 1.15 și o să ai „dreptate” aproape în fiecare săptămână. Vezi tabelul cu pragurile.
  2. Bilete combinate numărate selecție cu selecție. Un bilet combinat (acumulator / parlay) cu patru selecții, din care trei corecte, e un bilet pierdut, dar unele servicii îl trec ca „3 din 4 corecte, 75%”. Încearcă niște combinații în calculatorul de bilet combinat și o să vezi cât de repede scade șansa reală de câștig a unui bilet.
  3. Pariuri cu miza returnată sau anulate numărate ca victorii, ori scoase discret doar atunci când ar strica procentul.
  4. Istoric selectiv. Luni proaste șterse, canal nou pornit de la zero, „istoric de la relansare”.
  5. Mai multe rezultate date la același meci, din care mai târziu e pomenit doar cel câștigător.
  6. Eșantioane minuscule. „9 din ultimele 10!” e o propoziție, nu un istoric.
  7. Cote pe care nu le-a prins nimeni. Victoria se pune oricum, dar profitul e calculat la o cotă care a rezistat treizeci de secunde.

O parte din toate astea e evidență ținută neglijent. O parte e intenționată și, la capătul celălalt, se apropie de trucurile pe care le descriu în cum recunoști un tipster țeapă.

La ce să te uiți în loc

Dacă un tipster, o aplicație sau un site de ponturi îți vrea încrederea sau abonamentul, iată ordinea în care aș verifica eu lucrurile:

  1. Yieldul pe tot istoricul, cu numărul total de pariuri și totalul unităților mizate la vedere.
  2. Numărul de pariuri. Sub 300, rămâi pe modul „interesant, mai vedem”.
  3. Cota medie, ca rata de succes să însemne în sfârșit ceva.
  4. Dacă cotele recomandate erau disponibile pentru un client obișnuit, la o casă de pariuri mare.
  5. Valoarea cotei de închidere: au bătut cotele lor cota finală a pieței? E considerat pe larg cel mai bun semn timpuriu de pricepere și o explic în ghidul despre value betting.
  6. Cine ține evidența. Tabelele raportate de tipsterul însuși cântăresc mai puțin decât un istoric de pe o platformă independentă de monitorizare, cu marcaje de timp.

Găsești o listă completă de verificare, cu un exemplu lucrat, în cum evaluezi un tipster. La aplicațiile de ponturi, echivalentul e calibrarea, despre care scriu în cum funcționează aplicațiile de ponturi. Iar când le dau un scor tipsterilor, transparența istoricului e unul dintre criterii.

Când e rata de succes chiar utilă

Am fost aspru cu ea, așa că, să fiu corect: rata de succes nu e lipsită de valoare. Îți spune prin ce o să treci dacă urmezi pe cineva.

O rată de succes de 30% la cote mari înseamnă serii dese de zece sau mai multe pierderi la rând, chiar și când tipsterul e bun. Mulți nu pot duce asta și renunță în cel mai prost moment. O rată de succes de 60% la cote mai mici înseamnă un drum mai lin pentru același yield. Dacă știi la ce te înhami, îți poți alege mize pe care să le poți duce și de care să te ții.

Deci folosește rata de succes ca să-ți setezi așteptările. Folosește yieldul, mărimea eșantionului și calitatea cotelor ca să hotărăști dacă cineva e bun.

Niciun istoric, oricât de solid, nu-ți spune cum iese următorul pariu, așa că mizează doar ce îți permiți să pierzi, doar dacă ai peste 18 ani, și intră pe pagina de joc responsabil dacă nu mai e distractiv.

Întrebări frecvente

  • Care e o rată de succes bună pentru un tipster?

    Nu există o cifră unică, pentru că depinde de cote. O rată de succes bună e una aflată clar peste pragul de rentabilitate al cotei medii a tipsterului. La cota medie 1.91, asta înseamnă peste 52,4%, iar la 3.00, peste 33,3%. Un tipster cu 40% poate fi excelent, iar unul cu 75% poate pierde constant.

  • Cum se calculează rata de succes a unui tipster?

    Împarți pariurile câștigate la totalul pariurilor validate și înmulțești cu 100. Șaizeci de pariuri câștigate din 110 înseamnă o rată de succes de 54,5%. Hotărăște de la început cum tratezi pariurile anulate și cele cu miza returnată (cei mai mulți le scot din calcul) și jumătățile de câștig de la handicapul asiatic. Apoi pune cota medie lângă ea, fiindcă procentul singur nu înseamnă nimic.

  • Care e diferența dintre rata de succes și ROI?

    Rata de succes numără cât de des câștigă pariurile. ROI, numit des yield la pariuri, măsoară câți bani s-au făcut raportat la suma mizată: profit împărțit la totalul mizelor. Rata de succes ignoră cota, yieldul o include. Doi tipsteri cu aceeași rată de succes pot avea yielduri complet diferite, și doar yieldul îți spune dacă a meritat să-i urmezi.

  • Este posibilă o rată de succes de 90% la pariuri?

    Da, și e ușor: pariezi doar pe cote foarte mici. La cota medie 1.08 îți trebuie cam 92,6% pariuri câștigate doar ca să ieși pe zero, deci o rată de succes de 90% la cotele astea pierde bani. Când vezi o rată de succes uriașă, cere cota medie și yieldul. Dacă nu există, afirmația e marketing.

  • De câte pariuri ai nevoie ca să evaluezi un tipster?

    De mai multe decât crede lumea. Orientativ, cel puțin 300 de pariuri la cote în jur de 2.00, pentru că norocul singur mută mult rezultatele pe serii scurte. La tipsterii care joacă pe cote mari, unde câștigurile sunt mai rare și oscilațiile mai mari, îți trebuie 1.000 sau mai multe.

  • Ce yield e realist pentru un tipster bun?

    Pe un eșantion mare, câteva procente din rulaj înseamnă un rezultat solid și realist pe piețele cunoscute. Cifrele mult peste atât, pe mii de pariuri, merită întrebări serioase: au fost cotele recomandate chiar disponibile și a fost înregistrat fiecare pariu? Yieldurile uriașe pe 40 de pariuri înseamnă foarte puțin, în orice sens.